Süt Parası Sorgulama


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Süt Emzirme Parası Sorgulama

Süt parası sorgulama işlemi öncesinden süt parasının ne olduğuna değinelim. Süt parası devlet tarafından yeni doğum yapan annelere sunulan yardımdır. Bu yardım ilgili Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aracılığıyla talep edilebilir. 2018 yılına ait süt parası ücreti 149 lira olarak belirlenmiştir. Bu noktada tüm şartların  olgunlaşması durumunda anneler bu ödeneği bir kereye mahsus olarak alabilir.

Anne Süt Parası Sorgulama

Bu ödenek alındıktan sonra bir doğum daha gerçekleşirse o çocuk için de bu parayı talep edebilirsiniz. Başvurunuz onaylanıp paranız Ziraat Bankasına yatırıldıktan sonraki 5 sene boyunca bu parayı çekebilirsiniz.

Süt parası çekme için tanınan süre 5 yıldır. Bu süre zarfında parayı çekmezseniz para tekrar devlet hazinesine yöneltilecektir. Süt parası sorgulama işlemleri için iki temel seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu sorgulamayı yapmadan evvel e-devlet şifrenizin olması gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Çocuk Süt Parası Nasıl Çekilir başlıklı makalemizde bankadan süt parası almak ve ziraat bankası süt parası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir