Çocuk Parası İnternet Üzerinden Başvuru


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Süt Doğum Parasını İnternetten Sorgulama

Süt parası annenin bebeğini doğurduktan sonra talep ettiği belirli evraklar dahilinde ve kurallar çerçevesinde verilen bir nakit yardımıdır. Süt parası için internetten başvuru halkımızın bildiği en büyük yanlışlardan biri olan süt parası yardım dilekçesinin internetten başvuru ile iletilme şansı maalesef yoktur. Hal böyle olunca bu

kadar önemli bir konunun netleştirilmesi açısından bizlerde böyle bir yazı hazırladık. Eğer devletin bu konuda herhangi bir değişikliğe gitme durumu olursa bunu da sizlere belirteceğimizden şüpheniz olmasın.

Eğer bu yardımdan farklı yollarda yararlanmak isterseniz bunu tabi ki sizlere şu şekilde açıklayabilirim. Öncelikle gerekli evrakları hazırlayıp Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Süt Parası BaşVurusu

Süt parası bilindiği gibi doğum öncesi ve doğum sonrası adıyla iki kısma ayrılmaktadır. 8 hafta öncesi ve 8 hafta sonrası şeklinde düzenlenen bu kısım çoklu gebelik durumda 10 hafta öncesi 8 hafta sonrası şeklinde düzenlenmiştir Yani gebelik türünden biri 16 hafta iken diğeri 18 hafta olarak ayarlanmıştır. Bu durum haricinde eğer anne doğum önce raporu farklı tarihlerde alırsa erken aldığı takdirde bu rapordan geri kalan haftalar doğumdan sonra da kullanılabilir. Örneğin; 3 hafta doğumdan önce iken 13 hafta doğumdan sonra veya çoklu gebelikte 4 hafta doğumdan önce iken 14 hafta doğumdan sonra şeklinde kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Süt Parası Neden Ödenir başlıklı makalemizde emzirme parası neden verilir ve süt parası neden verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir