1. Ana Sayfa
  2. Çocuk Parası Bilgileri

Doğum Parası Başvurusu Nasıl Yapılır

Doğum Parası Başvurusu Nasıl Yapılır
Doğum Parası Başvurusu Nasıl Yapılır
2
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Doğum Süt Parası Başvurusu Nasıl Yapılır

doğum yardımı parası başvurusu aile ve sosyal güvenlik bakanlığı il müdürlükleri, sosyal hizmet merkezi tarafından alınmaktadır yapılması gereken işlem doldurulan başvuru formu ve kimlik belgeleri ile bu kurumlardan birine başvurmaktır.  başvurunun ardından doğum parası ziraat bankası ya da ptt hesabınıza yatırılacaktır.  kamu çalışanları ise kendi kurumlarına başvuru yapabilmektedir. Doğum parası başvurusu için gerekli olan başvuru formuna ulaşmak için forumu indiriniz. formu indir forumda bulunan gerekli bilgileri doldurup başvurunuzu gerekli merciye yapabilirsiniz.

Doğum Parası Başvurusu Nasıl Yapılır

Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesinin Doldurulması

  • Başvuru Yapan Kişinin T.C. Numarası ve Adı Soyadı : Öncelikle doğum yapan anneye doğum yardımı yapılır. Ancak başvuruyu annenin kocası yapablilir. Bu durumda buraya eşin yani kocanın bilgileri yazılır.
  • Doğum Yapan Kişinin Bilgileri doğru bir şekilde doldurulur
  • Yeni doğan çocuğun çocukların T.C. kimlik numarası numaraları*: Buraya yeni doğan çocuğunuz yada ikiz ise çocuklarınızın kimlik bilgilerini doldurunuz. Bu işlem için kimlik çıkarma işlemini yapmayı unutmayınız.
  • Adına başvuru yapılanın varsa diğer çocuklarının T.C. kimlik numaraları: Burası çok önemli. Annenin varsa muhakkak önceki çocuklarının kimlik bilgileri buraya yazılmalıdır. Bunu yazmamanız halinde 2. Ve 3. Çocuk için öngörülen yardım tutarını alamazsınız. Size 1. Çocuk yardım parasını yatırırlar.
  • Dilekçenin altında başvuru sahibinin bilgileri yer almaktadır. Bu belgeyi anne doldurup başvuyor ise anne doldurmalıdır. Yok eşiniz başvuracak ise eşiniz doldurup imza etmelidir

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. doğum parası için sizlerin göstermiş olduğu yol ile başvurum olumlu sonuçlandı çok teşekkürler

  2. Iyi gunler italyada yasiyoz turkiyede dogum ucreti ala bilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir