1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Çocuk Parası

Avustralya Çocuk Yardımı

Avustralya Çocuk Yardımı
Avustralya Çocuk Parası
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Avustralya Çocuk Yardımı

Çocuk yetiştirmede yapılan harcamalara yardımcı olması için ailelere verilen bir ödenektir. Vergi siteminin bir parçasıdır. Çoğu aile bu ödeneği peşin olarak 15 günlük ödemeler halinde almayı tercih eder. Avustralya’da Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve bu bakanlığa bağlı Centrelink adlı kurum, aileleri desteklemekle görevlidir. Çocuk parası  ödeneklerinin ailelere dağıtımını da Centrelink kurumu yapmaktadır. Avustralyalı ailelerin çoğunluğu çocuk parasından yararlanır. Ödenecek miktar, ailenin vergilendirilmiş kazancına, çocuk sayısına ve bu çocukların yaşına göre hesaplanır. Tek gelirli ve düşük gelirli aileler yararlanır.

Kimler Bu Yardımdan Yararlanır

Öncelikle Avustralya vatandaşı veya sürekli oturma iznine sahip olmanız, Özel Kategori vizesi veya Partner Provisional, Temporary Protection vizesi gibi belirli geçici vizelere sahip olmanız gerekir. Eğer çocuğunuz 20 yaşın altında ve pension ve diğer ödeneklerden yaralanmıyorsa, hakkınız olabilir. Veya çocuğunuzun bakımı için zamanınızın yüzde 35’ini söz konusu bakıma harcıyorsanız da hakkınız olabilir. Ayrıca gelir testi olarak adlandırılan testin şartlarına da uyuyor olmanız gerekir.

Avustralya Çocuk Parası Yardımı

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Bu Yardıma Nasıl Başvuru Yapabilirim

Dhs internet sitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Çocuğunuz doğmadan bile işlemlere başlayabilirisiniz. Çocuğunuz doğunca, hastanedeki sosyal görevli gerekli belgeleri hazırlamanıza yardımcı olur. En önemli belge çocuğun doğum sertifikasıdır.

avustralya çocuk yardımı konumuz hakkında kafasınıza aklınıza takılan her türlü sorunları bizlere konu altımızdaki yorum kısmından yazarak iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iSveç Çocuk Yardımı Parası başlıklı makalemizde isveç çocuk yardımı ve isveç yeni doğum parası hakkında bilgiler verilmektedir.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap