1. Ana Sayfa
  2. Doğum Parası

Ziraat Bankası Çocuk Süt Parası Nasıl Çekilir

Ziraat Bankası Çocuk Süt Parası Nasıl Çekilir
Ziraat Bankası Çocuk Parası NasıL Çekilir
0

Ziraat Bankası Annelere Süt Parası NasıL Çekilir

ziraat bankası süt parası için ana mercidir. Süt parası ödenekleri yetkili kurumlar tarafından buraya yatırılır. Buraya yatan paraların da elbette süt parası talep edilen annelerce çekilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde süt paranız yatırıldıktan sonra ki 5 sene boyunca bu parayı çekmezseniz  paranız devlet hazinesine geri verilmiş olarak görülecektir. Bu nedenle gerek e-devlet üzerinden gerekse de Ziraat şubeleri üzerinden süt parası sorgulama işaretlerinizi yapmanız gerekir.

Süt parası almak için yaptığınız başvurudan sonra neticeyi öğrenebilir ve bu aşamadan sonra Ziraat bankası aracılığıyla süt parası ödemesini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çocuk Parası Çekme

Ziraat Bankasından Emzirme Süt Parası Çekme

Süt parasını çekmek için herhangi bir Ziraat bankası şubesine gitmeniz yeterlidir. Süt parasını nerden alacağım sorusunu soran tüm annelerimizi bu içerikte cevaba kavuşturacağız. Devlet yetkilileri onay verildikten kısa bir süre sonra tarafınıza iletilmesi istenen süt parasını Ziraat Bankasına TC kimlik numaranız odaklı olacak şekilde yatırır. Süt parasını nasıl çekebilirim sorusunu soran okurlarımız için aşağıda her şeyi adım adım anlattık.

  • Yaşadığınız yerdeki en yakın ziraat bankası şubesine gidiniz.
  • Sonrasında güvenlik görevlisine danışarak bir sıra numarası talep edin. Eğer sıra otomatını kullanmayı biliyorsanız ilk olarak TC kimlik numaranızı girin. Sonrasında bireysel işlemleri seçerek Ziraat bankası sıra alma işlemini tamamlayın.
  • Ziraat Bankası şubesinde bulunan veznelerin üstlerinde ki küçük LED ekranlardan sıra numaralarını takip edin. Otomattan aldığınız sıra numarası hangi vezne de yanarsa o vezneye giderek müşteri temsilcinizle iletişim kurun.
  • Burada süt parasını kullanmak için kimliğinizi vermeniz yeterli olacaktır. Vezne yetkilisine müracaatınızı belirttikten sonra kimlik sorgulaması talep edin. Bu aşamadan sonra vezne yetkilisi size durum bilgisi verecek paranız yatmışsa tahsilatını gerçekleştirecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Süt Emzirme Parası Ne Zaman Ödenir başlıklı makalemizde emzirme parası ne zaman yatar ve süt parası ne zaman yatar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap