1. Ana Sayfa
  2. Doğum Parası

Süt Emzirme Parası Ne Zaman Ödenir

Süt Emzirme Parası Ne Zaman Ödenir
Annelere Süt Parası Ne Zaman Ödenir
0

Süt Emzirme Parası Ne Zaman Yatar

Süt parası ne zaman yatar sorusu süt parası başvurusu sonrasında süt parası alacak olanların kafalarına takılan en büyük sorudur. Süt parası günümüzde yapılan son düzenlemeler ile birlikte 150 liraya ulaşmıştır. Bu ücret kapsamında bir sefere mahsus bu ödemeyi alabilir çocuğunuzun doğumu sonrasında ihtiyaçlarınızı  karşılayabilirsiniz.

Başvuru süreci oldukça uzun olan bu işlem yürütüldüğü kurum amirlerince oldukça hızlandırılmaktadır. Kişi ve kişilerin ihtiyaç dahilinde bu paraya başvurmaları gündeme gelirse bu bilinçte olmak kurumların en büyük görevidir. Bu görevde en uygun haliyle gündeme gelmektedir. Ancak birkaç kurum arasında gidip gelen başvuru değerlendirme süreci bu paranın hesaba aktarılmasına gecikme unsurunu eklemektedir.

Doğum Yapan Annelere Süt Parası Ne Zaman Ödenir

Süt Parası Başvurudan Kaç Gün Sonra Hesaba Yatar

Süt parası yatma süresi ortalama olarak 15 gündür. Ay başında sisteme işlenen başvurular 15. Güne varıncaya kadar yatırılmaktadır. Bu noktada işleminizin onay süresi uzayabilir. Şahsınıza ait kimlik bilgilerinin, sosyal durumun ve sigorta işleyişinin kurumlarca değerlendirilmeye alınması ve neticeye kavuşturulması tahmin edilen süreden çok daha fazla sürebilir. Bu nedenle ısrarcı olmama yoluna gitmeniz faydalı olacaktır.

Süt parası başvurusu bir gününüzü bile almayacaktır. Eğer başvuru yaptıktan sonra 15 gün geçer ve Ziraat bankasına gidip sorgulama yaparsanız ücretin ödendiğini görebilirsiniz. Eğer onay verilmez ve süt parasını almaya hak kazanmadığınız belirtilirse bu tarafınıza iletilecektir. Bu durumda sizlerin de tahmin edeceğiniz üzere para tarafınıza iletilmeyecektir.

Ay Sonu Yapılan Süt Parası Başvurusu Ne Zaman Ödenir

Süt parası ödeme süresi ayın son haftasına denk geldiğinde bir hayli uzamaktadır. Ay sonu süt emzirme parasına başvuru yaparsanız devlet dairelerine bağlı yönetmelikler değerlendirme sürecini oldukça uzatacaktır. Ay sonunda yapılan başvuruların hesaba iletilme süreci ortalama bir buçuk ayı bulmaktadır. Bu da yönetmeliklerin devlet dairelerine getirdiği ödenek tarihi konusunda ki kısıtlamalardır.

Süt parası başvurunuzu en erken süreyle maddi olanağı elinize geçirmek isterseniz ay başında yapmanız gerekir. Aksi takdirde inceleme ve ödenek transferi işlemleri uzayarak süt parası alma eyleminiz gecikmeye uğrayacaktır. Bu sürecin elbette bağlı kurumların çalışma temposuyla da alakası vardır. Küçük illerde bu sorun yaşanmamakla birlikte işlemler çok daha seri ilerlemektedir. Sizlere konumuz olan süt emzirme parası ne zaman ödenir yazımızı paylaştık konu hakkında soru ve düşüncelerinizi bizlere rahat bir şekilde ulaştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğum Yardımı Parası Nasıl Alınır başlıklı makalemizde çocuk yardım parası nasıl alınır ve doğum yardım parası nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap